שאלות תשובות

מה מומלץ לאכול לפני שיעור יוגה?

מומלץ לאכול ארוחה קלה כשעה וחצי לפני שיעור יוגה, עדיף פחמימות שנותנות אנרגיה לשריר. לאחר התרגול מומלץ לאכול חלבון או ארוחה מאוזנת, המכילה פחמימות חלבונים וירקות. החלבון מאפשר לשריר לבנות את עצמו. התרגול לעיתים יכול להיות דינאמי ומכיל "תנוחות הפוכות". מומלץ להגיע עם בגדים נוחים ומזרן אישי. התרגול נעשה ברגליים יחפות, ובחורף עם שמיכות פינוק בהרפיה.

אני לא עושה שום פעילות גופנית, ומעולם לא תרגלתי יוגה, האם אפשר להצטרף?

כן, בוודאי! התרגול מתאים לכל אדם ובכל מצב גופני. אין צורך בגמישות וכושר גופני מסוים. אפשר להצטרף לכל קבוצה, בכל שלב. לרוב נגלה שהגוף מתרגל די מהר לתרגול הגופני, ואילו הנשימה וההרפיה הם התהליכים הארוכים יותר ביוגה.
ההתמדה מאד חשובה והיא מאפשרת לגוף את הרצף ואת היכולת להפתח ולהתקדם. מומלץ להגיע לשעור בקבוצה לפחות פעמיים בשבוע. זה שומר על הרצף ומאפשר את ההתקדמות. תרגול של פעם בשבוע ייתן בהתחלה בסיס טוב אבל לא יאפשר התקדמות לאורך זמן.  

האם יוגה יכולה לעזור לדיכאון וחרדה?

יוגה עובדת במספר מישורים: הגופני, המנטלי, וההכרתי.
הנשימה היוגית המלאה מבוססת על שאיפה ונשיפה דרך הנחיריים של האף, ועל תנועה מלאה של שריר הסרעפת. הנשימה מרגיעה, מאזנת קצב לב ולחץ דם, ומשחררת אנדורפינים (חומר כימי המיוצר באופן טבעי במוח), התורם לשיכוך כאבים ומצב רוח טוב. תשומת הלב המופנית אל הגוף והנשימה תוך כדי תרגול, מלמדת מודעות ותורמת לקשר שלנו עם גופנו. התרגול הגופני ביוגה ממריץ, ממלא באנרגיה ומרגיע, מחזק את הגוף ומשקם אותו, מחזק את מערכת העצבים הפארא- סימפתטית והמרכזית, עובד על מערכת ההפרשה הפנימית והבלוטות שלנו ושומר על חילוף חומרים תקין, עובד על המערכת ההורמונלית והחיסונית. כמו כן, אסאנות מסוימות ביוגה נחשבות כאנטי דיכאונית ומקלות במהירות במצבי חרדה.

כיצד יוגה עוזרת לכאבי גב?

תנוחות רבות ביוגה משחררות עומסים באזור הגב מחוליות עמוד השדרה וממפרקי הגוף, מחזקות את הגב, השרירים, הרצועות, רקמות החיבור ותורמות ליציבה נכונה. קיימות תנוחות רבות ביוגה המטפלות, מקלות, ומחזקות את הגב, והן מומלצות לתרגול יום יומי. תנוחות אלה נלמדות בכל שיעור, וכמובן כדאי להתייעץ עם המורה ולבנות יחד איתה תרגול יומי המטפל בבעיה.

אני סובלת מחוסר איזון בבלוטת התריס. האם יוגה יכולה לעזור לי?

בהחלט! בעיות בבלוטת התריס נפוצות בקרב לא מעט אנשים. בעזרת תרגול יומיומי של תנוחות ניתן לטפל בבעיה ולהקל על הסימפטומים הנלווים לה. תנוחות מסוימות ביוגה, כמו "תנוחות הפוכות" שנעשות בתרגול מתאים, עובדות על מערכת ההפרשה הפנימית, מזרימות דם אל הבלוטה ומאפשרות לה לעבוד בצורה מאוזנת.

 
לכל שאלה נוספת אפשר לפנות אליי 
דרך עמוד "צור קשר" או בטלפון 052-8641722

תודה

טלי מור, מורת יוגה נשית בראשון לציון

 


| יוגה לנשים || יוגה לנשים בהריון || יוגה בראשלצ |
עמוד הבית אודות מערכת שיעורי יוגה סרטוני וידאו גלרייה המורות שלנו סדנאות יוגה נשית יוגה ויציבה וינייאסה יוגה יוגה לתמיכה בטיפולי הפוריות ליווי נשים בטיפולי הפוריות תרגילי יוגה לנשים בהריון יוגה לילדים פילאטיס אשטנגה יוגה יוגה נשית לגיל המעבר הילינג תנוחות יוגה מדיטציה מאמרים המלצות מושגי יסוד שאלות תשובות צור קשר